• Pożywka Dla Drożdźy Winiarskich 10g Biowin

Symbol: BIOT 401000
Brak towaru
2.99
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 48h
Cena dostawy 8.9
Odbiór Osobisty 0
Poczta Polska - Odbiór w punkcie 8.9
Poczta Polska 9.9
Poczta Polska Pobranie - Odbiór w punkcie 12
Paczkomaty InPost 12.7
Kurier 12.9
Poczta Polska Pobranie 13
Kurier Pobranie 18
Waga 0.01 kg
EAN 5904816003024
Zostaw telefon
Pożywka dla drożdźy winiarskich 10g /50/
Pożywka do drożdży winiarskich Jest to pożywka mineralna, której głównym składnikiem jest fosforan diamonowy. Pakowana po 10 g wystarcza na 25 l nastawu.
Do prawidłowego rozwoju drożdże poza źródłem cukrupotrzebują, także związków azotowych i fosforowych, wktóre ubogie są owoce naszego klimatu. Ze względu na tenfakt domowi winiarze powinni posiłkować się gotowymizestawami pożywek zawierającymi te związki. Opis produktu: W ofercie dostępne są trzy rodzaje pożywek: Pożywka do drożdży winiarskich z witaminą B1 -Zawiera oprócz fosforanu diamonowego dodatek witaminy B1 (tiaminy) oraz dekstryn wiążących substancje toksyczne dla drożdży.  Witamina B1 stymuluje wzrost drożdży i jest silnym aktywatorem fermentacji. Pakowana po 10 g wystarcza na 25 l nastawu.Pożywka do drożdży winiarskich Pożywka do drożdży winiarskich KOMBI- zawiera oprócz fosforanu diamonowego i witaminy B1, preparaty ścian komórkowych drożdży,   które stanowią specyficzne uzupełnienie pożywek, zarówno o charakterze cukrowym jak i związków azotowych.   Ściany komórkowe wykazują zdolność adsorbowania substancji hamujących fermentację, między innymi kwasów tłuszczowych.   Innymi słowy dodatkowa obecność w pożywce szczątkowych ścian komórkowych bardzo ułatwia fermentację, gdyż przyśpiesza namnażanie się drożdży.  Pożywka pakowana po 7 g wystarcza na 25 l nastawu.
Użytkowanie:Przed dodaniem do nastawu odpowiednią ilość pożywki zaleca się rozpuścić w 1/4 szkl. wody. Pożywki dla drożdży można dodawać jednorazowo na początku fermentacji (równocześnie z drożdżami).Coraz częściej proponuje się jednak by pożywki, dodawać w trzech równych porcjach; pierwszą - na początku fermentacji, drugą - po 3 - 5 dniach, trzecią po 10 dniach fermentacji. W czasie magazynowania pożywki należy chronić przed wilgocią. Reasumując, dzięki dodaniu pożywek do nastawu, uzyskuje się: -odpowiednie namnożenie drożdży, -szybkie rozpoczęcie fermentacji, -pełne odfermentowanie cukru zawartego w owocach i dodanego w czasie produkcji wina.
Charakterystyka produktów:Produkt posiada atest PZH (Państwowy Zakład Higieny) dopuszczający go do kontaktu z produktami spożywczymi. Związki zawarte w pożywkach są wykorzystywane całkowicie przez drożdże w czasie ich namnażania, a więc nie istnieje obawa ( jeśli będą zachowane zalecane dawki ), że spowodują one zmiany smaku i aromatu wina. Nie mają wypływu na zdrowie człowieka.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie