• Agrowłóknina Biała

Agrowłókniny różnego rodzaju stanowią jeden z najbardziej praktycznych materiałów, znajdujących powszechne zastosowanie w ogrodach. Służą przede wszystkim do okrywania roślin oraz ściółkowania gleby. Dzięki temu minimalizujemy straty upraw, które mogłyby powstać w wyniku działania niskich temperatur oraz spowalniamy przyrost niechcianych chwastów. W naszym sklepie internetowym GardenFlora oferujemy m.in. agrowłókninę białą okryciową– zajrzyj do naszej oferty i sprawdź, który model będzie pasować do Twojego unikatowego ogródka.

  • Parametry

Agrowłóknina okryciowa – co to właściwie jest?

Agrowłóknina okryciowa to specjalny materiał, stworzony z myślą o lepszym rozwoju roślin. Produkuje się go z włókien polipropylenowych o nieregularnej rowkowanej strukturze. Agrowłóknina jest wyjątkowo wytrzymała, a przy tym umożliwia odpowiedni przepływ powietrza oraz przepuszczalność płynów, a co za tym idzie – prawidłowy rozwój roślin. Wybierając odpowiednią agrowłókninę, zależnie od przeznaczenia, warto zwrócić uwagę na wymiary pojedynczej rolki. W naszej ofercie znajdziesz włókninę w różnych gramaturach oraz kolorach. Ponadto produkt można zamówić na zapas, gdyż przechowywany w odpowiednich warunkach zachowa nienaganną kondycję przez długi czas.

Agrowłóknina biała – jak ją stosować?

Zasadniczo agrowłókninę stosuje się w dwóch przypadkach: ściółkowania oraz okrywania. Agrowłóknina biała wykorzystywana jest w drugim przypadku.W przeciwieństwie do ciemnych i cięższych agrowłóknin, przeznaczonych przede wszystkim do ściółkowania, agrowłóknina biała jest lżejsza, przez co znajduje zastosowanie w okrywaniu roślin.

Rodzaje agrowłókniny

Gramatura agrowłókniny dochodzi do 50g/m², jednak w naszej ofercie posiadamy agrowłókniny o gramaturach na różne pory:

  • 17 g / 19 g / 20 g / 23 gagrowłóknina wiosennato najlżejszy rodzaj agrowłókniny. Jej gramatura waha się od  15 do 30 g na m². Stosowana jest do okrywania upraw roślinnych po siewie oraz tuż po pierwszych wschodach. Ten rodzaj chroni zieleń przed przymrozkami oraz nadmiernym przegrzaniem. Posiada sporą przepuszczalność, a przy tym pozwala na harmonijny rozwój siewek.
  • 50 g – agrowłóknina zimowanajgrubsza agrowłóknina biała przeznaczona jest na najtrudniejsze dla roślin warunki atmosferyczne, czyli na zimowe spadki temperatur. Dzięki grubszej warstwie, łatwiej będzie okryć marznące rośliny;
  • a także kaptury ochronne do agrowłókniny białej okryciowej – w przypadku zabezpieczania roślinności na niewielkim obszarze, np. na balkonie, świetnym rozwiązaniem okażą się kaptury ochronne z polipropylenu. Można je dowolnie przycinać do pożądanej długości, a następnie związać sznurem. Taki kaptur ochronny będzie doskonałą osłoną przed mrozem oraz silnym wiatrem.

W przypadku agrowłókniny, kolor jest niezwykle istotny, ponieważ tworzywo, którym okrywane są rośliny, powinien należycie odbijać promienie słoneczne. W innym razie może dojść do przemarznięcia roślin w wyniku dużych wahań temperatury, kiedy to w słoneczny dzień materiał się wyjątkowo nagrzeje, z kolei nocą oraz wieczorami nastąpi gwałtowne ochłodzenie.

Jak założyć agrowłókninę?

Agrowłókninę wiosenną zakładamy ostrożnie na dopiero obsiane lub kiełkujące grządki, żeby nie odkształcić roślin. Do przytwierdzenia tworzywa, wystarczy posypać brzegi włókniny ziemią, a także dodatkowo można też co ok. metr przytwierdzić materiał, za pomocą np. kamieni. Dzięki temu, włóknina nam nie zwieje.

Zadbaj o swój ogród z agrowłókniną

Na naszej stronie znajdują się produkty wyłącznie dobre jakościowo. Nasze agrowłókniny pochodzą od sprawdzonych producentów, przez co można im zaufać. Serdecznie zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą szeroką ofertą różnego rodzaju agrowłóknin. Jesteśmy przekonani, że dzięki naszym agrowłókninom białym, roślinom uda się przetrwać zimę oraz prawidłowo się rozwijać. Wobec tego życzymy owocnych plonów oraz udanych zakupów w naszym sklepie internetowym GardenFlora!