Nawozy ogrodnicze Agrecol

Agrecol to w pełni polska i rodzinna firma działająca od 1988 roku. Specjalnością firmy Agrecol są nawozy i produkty do pielęgnacji roślin oraz środki ochrony roślin. W dużym wachlarzu produktów znajdziemy między innymi nawozy długodziałające do trawy i iglaków, nawozy do warzyw i owoców, odżywki itp.

Agrecol nawozy | Poznaj ofertę GardenFlora 

W ofercie GardenFlora znajdują się nawozy do roślin i owoców, które zapewniają ich dobry wzrost oraz poprawią ich wygląd. Dostępne w różnych formułach, dzięki czemu nasi klienci mają możliwość wyboru sposobu aplikacji produktów — przygotowaliśmy nawóz w postaci żelowej oraz stałej. Nawozy warto stosować regularnie oraz interwencyjnie w momencie pogorszenia się kondycji roślin. To skuteczny ratunek, który przywróci zdrowie kwiatom dotkniętym przez różnego rodzaju choroby. 

 

Jak stosować nawozy Agrecol?

Stosując nawozy w prawidłowy sposób, pozwolisz im na przyswojenie niezbędnych do życia składników odżywczych. Należy pamiętać, by nie przesadzić z ilością użytego nawozu oraz stosować się do zalecanego terminu nawożenia — dzięki temu zyskamy zaskakująco dobre rezultaty i w pełni wykorzystamy siłę działania naszych produktów. 

 

Agrecol nawóz do trawników należy po raz pierwszy zastosować wczesną wiosną. To właśnie wtedy rośliny, drzewa i trawnik potrzebują solidnego wsparcia w postaci składników odżywczych. Agrecol nawozy zastosuj w bezchmurne dni o umiarkowanej temperaturze. Kolejna pora nawożenia to czerwiec, a następnie koniec sierpnia. Zachowując stały rytm, zyskasz zdrowe rośliny, które odwdzięczą się pięknym wyglądem i szybkim wzrostem. 

 

Wskazówka dla osób nawożących trawniki — nawóz do trawy Agrecol nie może zostać zastosowany na wilgotne podłoże. Gdy trawa jest mokra, granulat osiądzie na liściach trawy, przez co jego składniki nie będą miały szansy wniknąć w glebę. Nie praktykuje się również nawożenia w momencie wysokich upałów. Jak więc najlepiej nawozić rośliny? Sprawdź prognozę pogody i nawoź w deszczowe dni, jeszcze przed rozpoczęciem opadów. Deszcz spłucze granulat, który wniknie w ziemię, dostarczając jej niezbędnych minerałów. 

 

Agrecol nawóz do trawników | Zalety 

Nawozy mineralne to skuteczna forma dostarczenia roślinom składników odżywczych.Nawozy do roślin, drzewek i trawy Agrecol w formie granulatu umożliwiają szybkie i równomierne rozprowadzenie produktu. Polecane są szczególnie osobom rozpoczynającym swoją przygodę z ogrodnictwem. Nawożenie produktem w formie żelu musi zostać poprzedzone rozpuszczeniem substancji w wodzie. Uzyskany roztwór zostanie szybko wchłonięty przez liście i korzenie, dzięki czemu po krótkim czasie uzyskasz oczekiwany efekt. 

 

Nawozy organiczne Agrecol nie tylko pomagają roślinom zdrowo rosnąć, ale także nie dopuszczają do rozrastania się chwastów oraz mchu. Wiele z dostępnych produktów spowalnia wzrost trawników, na czym zyskają właściciele dużych działek — oznacza to mniej czasu poświęconego na koszenie. Warto zainteresować się także nawozami przeznaczonymi do konkretnego typu roślin — przykładowo bukszpanów i lawendy. 

 

Sprawdź Agrecol nawóz do roślin dostępny w ofercie GardenFlora. Zachęcamy do przyjrzenia się pełnej ofercie producenta i składania zamówień. 

 

Zobacz także: nawozy do roślin domowych, nawozy do roślin owocowych i nawozy do iglaków.