• Nawóz Do Trawy Szybki Efekt Dywanowy Mineralny Granulat 5kg Agrecol

Symbol: AGRECOL-TRAWSED 5
Rodzaj nawozu
Granulowany
65.79
szt. Dodaj do ulubionych
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Opinie
Wysyłka w 24 godziny
Cena przesyłki 13.8
Odbiór Osobisty 0
Paczkomaty In Post 24/7 13.8
ORLEN Paczka 15.5
Kurier DPD 18.45
Kurier DPD Pobranie 21.45
Zatowarowanie: 7 szt.
Waga 5 kg
EAN 5902341002338

Zamówienie telefoniczne: +48 888 817 817

Zostaw telefon

image

Nawóz do trawy 5 kg — szybki efekt dywanowy Agrecol

 • do nawożenia trawników często koszonych i intensywnie eksploatowanych
 • uzupełnia niedobory azotu, potrzebnego do odbudowy zielonej masy
 • gwarantuje prawidłowe zagęszczenie i zielone wybarwienie traw
 • wydajność: 5 kg / 400 m2

Nawóz do trawy – szybki efekt dywanowy to granulowany nawóz mineralny. Przeznaczony do nawożenia wszystkich rodzajów trawników, a także traw ozdobnych. W składzie nawozu znajduje się azot w łatwo przyswajalnej formie, który powoduje, że trawnik szybko się zagęszcza i odzyskuje intensywnie zieloną barwę. Systematyczne nawożenie powoduje równomierny rozrost darni i wysoką zdrowotność trawy. Stosowanie nawozu szybki efekt dywanowy przygotowuje trawnik również do intensywnego użytkowania. Bezpośrednio po przeprowadzeniu zabiegu nawożenia przy użyciu tego nawozu można przystąpić do użytkowania trawnika. Nawóz do trawy może być również z powodzeniem stosowany jako dodatek do nawozów jesiennych, które chcemy wykorzystać wiosną.

Dlaczego warto wybrać nawóz do trawników szybki efekt dywanowy?

Częste koszenie trawnika, szczególnie kosiarkami z pojemnikiem zbierającym skoszone resztki powoduje, że wszystkie składniki odżywcze zebrane w źdźbłach są zabierane. Warto rozważyć zakup kosiarki, która ma możliwość zmiany trybu na mulczowanie (rozdrabnianie skoszonej trawy). Wtedy możemy od czasu do czasu skosić trawę, pozostawiając rozdrobnione resztki trawy na powierzchni trawnika. Należy pamiętać, aby nie robić tego zbyt często, ponieważ powstanie warstwa filcu, którą będzie trzeba później usuwać, aby trawnik nie uległ przyduszeniu. W warunkach naturalnych skoszone źdźbła ulegają rozkładowi i po pewnym czasie powstaje próchnica dostarczająca składników odżywczych roślinom. Jest to złożony i długotrwały proces obiegu materii w przyrodzie. W warunkach ogrodowych ciężko jest zachować naturalne procesy, zwłaszcza gdy zależy nam na czasie. Dlatego ważne jest stosowanie nawozu do trawy ze składnikami od razu dostępnymi. Minie dużo czasu, zanim skoszona trawa rozłoży się do przyswajalnych dla roślin form i wróci do gleby. Zazwyczaj procesy rozkładu materii organicznej są zbyt wolne, aby dostarczyć trawnikowi cenne składniki pokarmowe w szybkim czasie. Dla zachowania równowagi biologicznej wprowadzanie do gleby materii organicznej jest bardzo ważne.

Dlatego zbilansowane nawożenie należy połączyć wraz z nawożeniem nawozami naturalnymi, jakimi jest choćby skoszona trawa z własnego ogrodu. W ten sposób dbamy o środowisko i nie dopuszczamy do wyjałowienia gleby. Pamiętajmy, że z drugiej strony pozostawiając często koszone źdźbła trawy na trawniku, tworzymy ryzyko powstawania filcu, który powoduje zduszenie trawnika, a co za tym idzie jego słabszy wzrost. Taki filc powinno się corocznie usuwać podczas zabiegu wertykulacji. Po takim zabiegu trawnik może nie wyglądać atrakcyjnie, ale jest on kluczowy dla prawidłowego rozwoju trawnika. Zaraz po zabiegu dobrze jest nawieźć trawnik nawozem do traw. Granule nawozu szybciej dostaną się do podłoża, gdy ziemia jest odkryta. Po takim nawożeniu należy obficie podlać trawnik, dzięki czemu nawóz z łatwością wniknie w obręb systemu korzeniowego. Czasami na trawnikach po zabiegu wertykulacji lub aeracji zaleca się wykonanie piaskowania*, celem rozluźnienia zbyt gliniastego podłoża. Gdy zaistnieje taka potrzeba, zabieg piaskowania można połączyć z nawożeniem. Wystarczy do piasku o frakcji 0,5-0,8 mm, dodać nawóz i rozsypać przy pomocy siewnika lub ręcznie. Dzięki tak wykonanemu zabiegowi zaoszczędzisz czas na pielęgnację trawnika. Stosowanie nawozu do trawników pozwoli zregenerować się trawie, uzyskując efekt zielonego dywanu w ogrodzie. *Pamiętaj, że zabieg paskowania wykonuje się na glebach gliniastych, nadmiernie zwięzłych. Wykonywanie zabiegu na glebach przepuszczalnych, zwiększy bardziej przepuszczalność wody, co jest niewskazane.

image

Sposób stosowania nawozu do trawy szybki efekt dywanowy

Stosować od marca do sierpnia, co 45-60 dni. Od września należy zastosować nawóz jesienny.

 1. Odmierz odpowiednią ilość nawozu: 12 g nawozu na każdy 1 m2 trawnika.
 2. Rozsyp nawóz równomiernie na trawniku ręcznie lub specjalnym siewnikiem. Trawnik w momencie zabiegu powinien być suchy.
 3. Po zastosowaniu nawozu trawnik obficie podlej wodą.

UWAGA! Nawozu nie stosować na trawniki młode. Pierwszy zabieg nawożenia można wykonać dopiero po 60 dniach od wykiełkowania nasion.

1 garść to około 30 – 40 g nawozu.

Seria Agrecol posypowe

Są to nawozy w formie granulowanej o przedłużonym działaniu (od 4 do 6 tygodni). W odróżnieniu od nawozów płynnych nawozy posypowe działają dłużej, ponieważ składniki znajdujące się w granulach wiążą się z kompleksem sorpcyjnym podłoża i nie są zbyt szybko wymywane w głąb gruntu. Nawozy posypowe odpowiadają specyficznym potrzebom roślin rosnących w ogrodach przydomowych i działkowych (rośliny ozdobne, warzywa i owoce). Idealne do stosowania przez cały sezon ogrodniczy – od wiosny do jesieni.

VIDEO prezentacja nawozu do trawy

image

Seria nawozów Agrecol posypowe

Są to nawozy w formie granulowanej o przedłużonym działaniu (od 4 do 6 tygodni). W odróżnieniu od nawozów płynnych nawozy posypowe działają dłużej, ponieważ składniki znajdujące się w granulach wiążą się z kompleksem sorpcyjnym podłoża i nie są zbyt szybko wymywane w głąb gruntu. Nawozy posypowe odpowiadają specyficznym potrzebom roślin rosnących w ogrodach przydomowych i działkowych (rośliny ozdobne, warzywa i owoce). Idealne do stosowania przez cały sezon ogrodniczy – od wiosny do jesieni.

Opakowania nawozów posypowych

Na odwrocie opakowań nawozów posypowych można znaleźć przydatne informacje, takie jak działanie nawozu, kalendarz stosowania i sposób użycia.

image

Marka: Agrecol
Forma: Granulat
Przeznaczenie: Nawóz do trawników - szybki efekt dywanowy
Opakowanie: 5 kg

image

Agrecol Sp z o.o.  to polska firma rodzinna i jest największym producentem specjalistycznych nawozów ogrodniczych i preparatów do pielęgnacji roślin oraz dostawcą środków ochrony roślin dla klientów hobbystycznych. W roku 2018 firma Agrecol obchodziła 30-lecie działalności.  Wieloletnie doświadczenie sprawia, że firma oferuje najwyższej jakości produkty i wciąż poszerza asortyment, dopasowując go do współczesnych potrzeb konsumentów, jednocześnie utrzymując pozycje lidera w branży. Obecnie, we wciąż poszerzanej ofercie, firma posiada ponad 1000 pozycji asortymentowych. 

Dbałość o środowisko naturalne zostało potwierdzone uzyskaniem międzynarodowego certyfikatu zarządzania środowiskiem ISO 14001. Produkcją oraz prawidłowym funkcjonowaniem systemu zarządzania jakością ISO 9001 kieruje wykwalifikowana i doświadczona kadra pracownicza. Projektowaniem opakowań wszystkich produktów, a także tworzeniem materiałów reklamowych zajmuje wrocławski oddział firmy — Agrecol Studio. Wieloletnia współpraca z klientami zaowocowała dużym doświadczeniem i bardzo dobrą znajomość rynku ogrodniczego, dzięki czemu dział handlowy udziela realnego wsparcia przy budowaniu relacji z klientem indywidualnym i biznesowym 

image

Asortyment Agrecol

image

Wśród asortymentu Agrecol znajdzie się grupa płynnych nawozów organiczno-mineralnych, wyprodukowanych na bazie ekstraktów wermikompostów, wytwarzanych przez dżdżownice kalifornijskie. Seria składa się z szerokiego asortymentu produktów, przeznaczonych dla różnych grup roślin. Substancje organiczne naturalnego pochodzenia charakteryzują się bardzo zmiennym składem makro- i mikroskładników pokarmowych. W celu ich zbilansowania i dopasowania do potrzeb poszczególnych grup roślin nawozy zostały wzbogacone o najwyższej jakości składniki mineralne. 

Nawozy Agrecol zawierają:

 • część organiczną: to naturalna aktywna próchnica, wspierająca życie biologiczne gleby
 • część mineralną: to składniki odżywcze w formie łatwo i szybko przyswajalnej przez rośliny 

Dodatkowo w 2006 roku wprowadzona została innowacyjna seria nawozów Mineral Żel o przedłużonym uwalnianiu składników odżywczych, które w pełni zaspokajają potrzeby pokarmowe roślin. Szeroka gama nawozów została przygotowana dla wielu gatunków, uprawianych w domach, na balkonach, tarasach, a także w ogrodach.

Głównymi zaletami tych nawozów jest:

 • żelowa formuła, która gwarantuje przedłużone uwalnianie się składników pokarmowych
 • precyzyjne i wygodne odmierzanie dawki nawozu dzięki przeźroczystej trójpoziomowej nakrętce
 • nawozy te bardzo dobrze rozpuszczają się w wodzie 
 • wysoka koncentracja związków mineralnych w postaci żelu gwarantuje maksymalną wydajność: z 1 l nawozu można uzyskać 300 l gotowego roztworu do podlewania 

Seria nawozów krystalicznych

Seria nawozów krystalicznych o szybkim, interwencyjnym działaniu, do rozpuszczania w wodzie. Te specjalistyczne nawozy zawierają komplet makro- i mikroelementów, dostępnych w łatwo przyswajalnej przez rośliny formie.

Nawozy granulowane Agrecol

Nawozy w formie granulowanej, do stosowania posypowego. Wśród nich znajdują się nawozy odpowiadające specyficznym potrzebom roślin ozdobnych i uprawnych oraz nawozy rozwiązujące problemy w ich uprawie. Grupa ta zawiera

produkty o szerokim zastosowaniu w ogrodach przydomowych i działkowych, do stosowania przez cały sezon ogrodniczy (od wiosny do jesieni).

Środki ochrony roślin

Rok 2005 to początek produkcji oraz konfekcjonowania środków ochrony roślin. Wprowadzenie na rynek środków grzybobójczych, owadobójczych oraz chwastobójczych.

Wprowadzenie na rynek marki AROX

Arox to bogata oferta repelentów i środków biobójczych.

Wprowadzenie na rynek marki AGRA

Marka AGRA powstała z myślą o pasjonatach ogrodnictwa, którzy całe dnie spędzają na pielęgnacji swoich roślin oraz z myślą o tych, którzy oczekując zdrowego wyglądu roślin, cenią wygodę i czas.

Seria odżywek AGRECOL STRONG

Innowacyjna formuła odżywek w łatwych w użyciu aplikatorach.

Seria nawozów w kapsułkach

Odmierzone dawki, wysoka wydajność i łatwe stosowanie.

 • Wszystko w należytym porządku Polecam
  Dawid (2021-07-08)
  Jakość
  Funkcjonalność
  Cena
 • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia