Powoli zima nas opuszcza, chociaż tak naprawdę na długo do nas nie zawitała ze wszystkimi swoimi właściwościami. Nie oznacza to jednak, że nie powinniśmy dbać o nasz ogród. W wielu przypadkach konieczna jest regeneracja trawnika, aby wrócił do swojego pierwotnego wyglądu i zachwycał swoim wyrazistym, zielonym kolorem. Zaświeci słońce, wyjdziemy do ogrodu i relaks w otoczeniu zieleni będzie o wiele przyjemniejszy. Dlatego należy pomyśleć o właściwej pielęgnacji, szczególnie, że krety lubią być aktywne o tej porze roku, ponieważ spotykają w wilgotnej glebie różnego rodzaju pędraki oraz larwy.

Pierwszym etapem naszych prac powinno być odpowiednie grabienia naszego trawnika, kiedy skończy się zima. Polecamy użyć do tego celu grabek wachlarzowych, które są bardzo skuteczne przy suchych źdźbłach. Jednak gdy trawnik w dalszym ciągu jest zamarznięty, wtedy należy jak najmniej po nim chodzić, gdyż możemy połamać źdźbła trawy. Jeżeli temperatura stopniowo będzie wzrastała, należy zacząć planować kolejne czynności, takie jak wertykulacja oraz aeracja.

Następnie należy trawnik skosić w miarę nisko oraz wygrabić filc. Jeżeli chodzi o nawożenie, to powinniśmy zrobić to obficie. Nie można również zapomnieć o solidnym podlaniu, dzięki czemu nawóz rozpuści się. Warto pamiętać o zasadzie, że im częściej kosimy trawę, to wtedy systematyczniej nawozimy. Musimy robić to regularnie, żeby nasz trawnik wiosną wyróżniał się gęstością, soczystością, a przede wszystkim był koloru ciemnozielonego.

Warto skorzystać także z łopaty krawędziowej, aby przyciąć krawędzie trawnika. Jeśli jednak zauważymy puste miejsca, wtedy trawę trzeba dosiać, a wcześniej odpowiednio zruszyć ziemię i posypać ją torfem.

Pozdrawiamy, Gardenflora.pl