Komary, muchy oraz inne owady latające potrafią skutecznie zepsuć wieczorne biesiadowanie przy grillu w ogrodzie czy tarasie. Z całą pewnością nie jedno grillowanie na świeżym powietrzu skończyło się w środku najlepszej zabawy przez niechcianych i nachalnych latających gości jakimi są komary czy muchy.

Jednym z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów na komary jest po prostu nie organizowanie imprez w trakcie ich głównej aktywności :-) oczywiście nie o to chodzi musimy pokazać kto tu rządzi.
Mamy nadzieję że po przeczytaniu naszego poradnika uratujemy nie jedną imprezę tak więc rozpoczynamy akcję:

GardenFlora ratuje letnie imprezy :-)

Domowe sposoby na komary

1. Można zacząć od najprostszego rozwiązania jakim jest odizolowanie naszego miejsca gdzie organizujemy grilla na przykład drobną siatką tak zwaną moskitierą. Jeśli mamy do dyspozycji wiatę i jej konstrukcja pozwala na użycie moskitiery to z całą pewnością będzie to jedna z najskuteczniejszych metod.

2. Komary są bardzo wrażliwe na zapachy jedne je przyciągają a inne odstraszają, możesz zaopatrzyć się w niżej wymienione rośliny i rozstawić je wokół miejsca naszej biesiady.

Najskuteczniejsze rośliny na komary:
  • koper włoski
  • mieta
  • komarzyca
  • geranium
  • lawenda
3. Kolejnym dobrym sposobem jest użycie cebuli, czosnku lub liści pomidorów, wystarczy pokroić wyżej wymienione warzywa w plastry i rozłożyć na podstawkach. Rozwiązanie to jest skuteczne ale ma pewną wadę zapach czosnku lub cebuli nie każdemu przypada do gustu.

4. Naturalny preparat na komary własnej roboty – tak to możliwe. Do niewielkie ilość wody wlej kilka kropli olejku cytrynowego, olejku z mięty pieprzowej i kilka kropli olejku paczulowego. Takim własnym sprayem na komary możesz opryskać.

5. Skórka cytryny przy świecy – weź skórkę cytryny i umieść ją blisko zapalonej świecy, w ten sposób skóra zacznie wydzielać delikatny cytrusowy zapach, którego nie lubią komary.

Ciekawostaka !

Komary nie lubią witaminy B1 i B6, komary są wrażliwe na pot osób, które zażywają te witaminy.

Środki na komary

Jeśli nie mamy możliwości skorzystania z powyższych porad, lub nie mamy chęci przygotowywać własnej roboty preparatów na komary z pomocą przychodzą nam gotowe środki odstraszające komary takie jak spraye, płyny i koncentraty.

Środki ochrony bezpośredniej pod tym terminem rozumiemy różnego rodzaju spraye do użytku bezpośrednio na ciało lub odzież. W sprzedaży możemy również znaleźć środki do oprysku terenu, które tworzą barierę wokół opryskanego terenu. Szczególnie polecane są tak zwane repelenty na komary, jest to tak naprawdę gotowa już ciecz w specjalnym pojemniku z dozownikiem, który można podłączyć na standardową szybkozłączkę do węża ogrodowego. Takim produktem bardzo szybko możemy dokonać oprysku terenu.

Ostatnim również skutecznym sposobem są lampy na owady, lampy takie pomogą nam nie tylko w walce z komarami ale również z innymi owadami latającymi. Zasada działania takich lamp jest prosta mianowicie emitowane światło UV wabi owady do siebie, wewnątrz takiej lampy znajduje się kratka elektryczna tak zwany ruszt, który jest pod napięciem, owad dotykając rusztu zostaje porażony prądem po czym spada na specjalną tackę.


środki na owady