Truskawki to wspaniałe smaczne owoce posiadające wiele witamin i wartości odżywczych. Lecz aby cieszyć się świeżymi i smacznymi truskawkami ze swojego ogródka musimy odpowiednio o nie zadbać.

Jednym z bardzo ważnych zabiegów aby cieszyć się pięknymi i zdrowymi truskawkami jest zastosowanie agrowłókniny ściółkującej czarnej. Agrowłóknina dzięki swoim właściwością tłumi rozwój szkodliwych chwastów ale tym samym przepuszcza wodę oraz promienie słoneczne a przy czym cyrkuluje powietrze co powoduje że ziemia jest stale nawodniona. Dodatkowo czarny kolor agrowłókniny sprzyja nagrzewaniu się podłoża, co stymuluje korzenie do pobierania większej ilości składników odżywczych. Wszystkie te właściwości to idealne warunki do prawidłowego rozwoju owoców.

truskawki agrowłoknina

Agrowłóknina czarna - korzyści

  • chamuje rozwój chwastów
  • utrzymuje wilgość
  • utrzymuje ciepło
  • umożliwia rozwój chwastów
  • odporna na promienie UV - zwiększona wytzymałość materiału
  • materiał wykorzystywany przez profesjonalistów i hobbystów
  • łatwość użycia

Jak sadzić truskawki na agrowłókninę

Krok I - rozkładanie agrowłokniny

Na wcześniej oczyszczonym z chwastów, kamienie itp. terenie, na których chcemy posadzić truskawki, rozkładamy staranie agrowłóknię najlepiej tak aby była dobrze naciągnięta. Do pewnego przymocowania warto użyć odpowiednich akcesji montażowych takich jak szpilki lub kotwice mocujące. Szpilki stosujemy najczęściej gdy rozkładamy tkaninę ogrodnicza na twardym i zbitym podłożu, kotwice zaś na luźnym piaszczystym podłożu. Pamiętaj aby agrowłóknina była dobrze przymocowana do podłoża aby ewentualne podmuchy wiatru nie zerwały nam tkaniny z podłoża.

Krok II - przygotowanie nacięć w agrowłókninie

Kiedy nasza agrowłóknina została już rozłożona i przymocowana do podłoża możemy przystąpić do wykonywania nacięć pod sadzonki. Zabieg ten należy wykonać dobrze naostrzonym nożem lub nożem tapeciarskim. Kształt nacięcia powinie przypominając literę X Nacięcia wykonujemy w miejscach gdzie chcemy umieścić nasze sadzonki, pamiętaj o tym aby nacięcia nie były zbyt duże ponieważ umożliwi to niechcianym chwastom ich rozrost.

Krok III - sadzenie

W przygotowanych otworów w agrowłókninie należy wykopać dołki, w których umieszczamy sadzonki, pamiętaj aby sadzonka była pionowo umieszczona oraz nie za głęboko lub za płytko.

Po całym procesie dobrze jest zmieść z agrowłókniny reszki ziemi a na końcu dobrze podlać sadzonki.

Agrowłókniny ściółkujące czarne 
Agrowłóknina ściólkarska czarna o gramaturze 50g/m2  

Agrowłókniny ściółkujace brązowe
Agrowłóknina ściółkarska brązowa na chwasty o gramaturze 50g/m2  

Akcesoria montażowe do tkanin ogrodniczych
Kotwice do Mocowania Agrowłókniny 15cm 100szt.