• Impregnat do Drewna Wielofunkcyjny Fobos M-4 1kg Luvena

Symbol: LUBF M4 1
Brak towaru
33.99
Zamów w ciągu
a paczkę wyślemy dziś
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w 24 godziny
Cena przesyłki 13.8
Odbiór Osobisty 0
Paczkomaty In Post 24/7 13.8
ORLEN Paczka 15.5
Kurier DPD 18.45
Kurier DPD Pobranie 21.45
Zatowarowanie: 0 szt.
Waga 1 kg
EAN 5907467100142
Zostaw telefon

imagechroni przed:

image       image       image

Charakterystyka

FOBOS® M-4 to wielofunkcyjny impregnat do drewna konstrukcyjnego oraz tarcicy budowlanej, który zabezpiecza powierzchnie przed szkodliwym działaniem ognia, owadów, grzybów domowych i pleśniowych. Dzięki jego zastosowaniu możliwa jest skuteczna ochrona drewna przed wszelkiego rodzaju grzybami i szkodnikami, które niszczą materiał (preparat skutecznie zabija larwy owadów). Ponadto uniemożliwia rozprzestrzenianie się ognia - zabezpiecza drewno do odpowiedniego stopnia niezapalności, opóźniając moment zapalenia oraz przeciwdziałając rozgorzeniu ognia.

Impregnat FOBOS® M-4 zawiera następujące substancje biologiczne czynne :

  • tetraboran disodowy [ zaw. 2,6% wag.]
  • czwartorzędowe związki amoniowe, benzylo-C12-C16- alkilodimetylo, chlorki [zaw. 1,7% wag.]
  • butylokarbaminian 3-jodo-2-propynylu [zaw. 0,13% wag.]

Zastosowanie

FOBOS® M-4 to najlepszy impregnat do drewna stosowanego w budownictwie, który służy do zabezpieczania elementów znajdujących się wewnątrz budynków. Stosuje się go do ochrony elementów podpodłogowych, ścian konstrukcyjnych i działowych, więźby dachowej oraz konstrukcji nośnych. Na zewnątrz może być stosowany bez kontaktu z gruntem, w warunkach ochrony zaimpregnowanych powierzchni przed oddziaływaniem wody oraz opadów atmosferycznych, które powodują jego wymywanie.

Przygotowanie roztworu i drewna

WYKONANIE IMPREGNACJI.

FOBOS® M-4 stosuje się jako 30-procentowy roztwór wody, a w celu jego przygotowania należy zastosować proporcję 1 kg impregnatu do drewna na 2,3 litra wody. Niezbędne jest stopniowe dodawanie go do wody i ciągłe mieszanie – aby przyspieszyć proces rozpuszczania warto podwyższyć temperaturę wody.

Impregnacja tarcicy przeznaczonej na konstrukcje dokonywana jest poprzez kąpiel – wszystkie elementy drewniane należy zanurzyć w przygotowanym wcześniej 30-procentowym roztworze wodnym. Konieczna jest kontrola czasu kąpieli oraz obserwowanie ubytku roztworu impregnującego. Aby ochrona drewna przed szkodliwym działaniem ognia, grzybów domowych, pleśniowych i owadów była możliwa, konieczne jest wprowadzenie w strukturę drewna 200 g impregnatu FOBOS® M-4 na m2 powierzchni (0,57 litra roztworu impregnującego / m2 drewna).

Całkowity czas kąpieli jest uzależniony od kilku czynników:

  • warunków, w jakich przeprowadzana jest impregnacja drewna,
  • wilgotności materiału,
  • temperatury otoczenia itd.

W czasie przeprowadzania procesu należy uzupełniać poziom roztworu w taki sposób, aby drewno było w nim zawsze całkowicie zanurzone.

Jeżeli impregnat do drewna wykorzystywany jest do gotowych konstrukcji albo elementów, do których dostęp jest utrudniony, należy zastosować metodę smarowania lub natrysku, a zabieg ten powinien zostać przeprowadzony kilkakrotnie w celu naniesienia na powierzchnię materiału odpowiedniej, zgodnej z normą zużycia, ilości preparatu. Kolejne impregnacje należy przeprowadzać w odpowiednich odstępach, by z jednej strony zapewnić odpowiednie wchłonięcie preparatu, a z drugiej nie dopuścić do wyschnięcia powierzchni.

Impregnacja drewna może być kontrolowana za pomocą dołączonego przez producenta barwnika w kolorze zielonym – zawartość jednej z saszetek z barwnikiem należy rozpuścić w roztworze impregnującym.

UWAGA – saszetki z barwnikiem są dołączone tylko do worków 25kg i wiaderek 5kg. Nie stosować innego barwnika niż ten, który został dołączony przez producenta.

Drewno, w wyniku promieniowania słonecznego, traci odcień wywołany barwnikiem. Stopień wybarwienia powierzchni nie świadczy o jakości zabezpieczenia. Dzięki barwieniu drewna łatwiej rozpoznać czy jego powierzchnia została zaimpregnowana.

Stosując impregnat ogniochronny do drewna FOBOS® M-4 w pomieszczeniach o zmiennej wilgotności, należy liczyć się z możliwością pojawienia się na powierzchni materiału wysoleń w postaci białego nalotu. Aby zachować wysoki stopień zabezpieczenia powierzchni przed ogniem nie należy usuwać tego typu nalotów. Sprzęt, za pomocą którego wykonujemy zabiegi, należy czyścić za pomocą wody.

image

Norma zużycia preparatu

1 kg FOBOSU® M-4 daje możliwość zaimpregnowania 5m2 powierzchni drewna (jedno opakowanie 25 kg wystarcza, aby zaimpregnować nawet 125 m2 powierzchni!).

Zapotrzebowanie na impregnat należy zawsze określić po wcześniejszym przeliczeniu kubatury drewna wyrażonej w m 3 na powierzchnię wyrażoną w m 2 (tabelę ze współczynnikami przeliczeniowymi można znaleźć na stronie www.impregnatyfobos.pl).

Trwałość zabezpieczenia

Impregnaty do drewna FOBOS® M-4 pozwalają na trwałe zabezpieczeni powierzchni – na cały okres użytkowania danego elementy. W przypadku uszkodzenia zaimpregnowanej powierzchni albo jej kontaktu z opadami atmosferycznymi, należy uzupełnić impregnację.

Certyfikaty

(kliknij aby otworzyć certyfikat)

image
image
image
Aprobata techniczna Certyfikat zgodności

Krajowa Deklaracja Własności

Użytkowych

image
image

Pozwolenie na obrót produktem

biobójczym

Karta Charakterystyki
Marka: Fobos
Rodzaj: M-4
Przeznaczenie: Impregnat do drewna konstrukcyjnego oraz tarcicy budowlanej
Chroni drewno przed: Ogniem, grzybem, owadami
Wydajności: 1 kg pozwala zaimpregnować 5 m2 powierzchni drewna
Opakowanie: 1 kg
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia