Gorycz smutnej jesieni możemy sobie osłodzić pysznymi owocami i warzywami. W dzisiejszym artykule przygotowaliśmy dla was cały zestaw takich smakołyków, które nie znikają wraz z końcem lata. Drzewka owocowe nie umierają śmiercią naturalną, jeszcze będziemy mieli z nich pożytek, dostarczą nam wystarczającą ilość witamin, jeśli są oczywiście świeże.

Jakie produkty zatem warto spożywać we wrześniu, żeby miały korzystny wpływ na nasz organizm? Na pewno orzechy włoskie oraz laskowe. Te pierwsze można wykorzystać na wiele sposobów. Doskonale sprawdzają się jako dodatek do ciast, deserów czy pieczywa, a wyposażone są w wiele witamin, głównie z grupy B, a także sole mineralne, dzięki którym nasz mózg o wiele lepiej pracuje. Ponadto, wspomagają układ trawienny dzięki błonnikowi i przeciwutleniaczom.

Jeśli chodzi o owoce, to wrzesień stoi pod znakiem gruszek, śliwek, jabłek czy pigw.

Gruszki to owoce najczęściej spotykane właśnie jesienią pod wieloma postaciami. Suszone, pieczone, gotowane. Możesz z nich zrobić konfitury, soki, powidła, dżemy. Natomiast ze śliwek można wyprodukować mocniejsze alkohole, takie jak śliwowica czy wino, ale to nie koniec ich zastosowania, gdyż podobnie jak gruszki idealnie nadają się do przetworów.

Jabłka. Ich odmian jest cała masa, że nie ma sensu wymieniać wszystkich, ale najważniejsze, że smakują jako dodatek do ciast, sałatek, surówek czy dań mięsnych. Czy ktoś z was jeszcze lubi tak bardzo racuchy z jabłkami jak my? Polecamy również jabłka w zapiekanym ryżu w cieśnie francuskim.

Na koniec zostały nam pigwy, które głównie spożywane są na surowo. Popularne są nalewki, konfitury czy wina z tych owoców.

Gardenflora.pl