W poprzednim artykule krótko wspomnieliśmy o styczniowych czynnościach, które koniecznie trzeba wykonać, aby móc się cieszyć z pięknego ogrodu wiosną, szczególnie, że obecny miesiąc jest najzimniejszym ze wszystkich.

Temperatura zazwyczaj waha się od -4.8 stopnia do -0,6, a opady są także wyjątkowo duże, więc należy odpowiednio się przed tym zabezpieczyć, żeby nie odbiło się to negatywnie na naszej roślinności, więc trzeba dosyć często odwiedzać hurtownię ogrodniczą, gdzie zakupimy wiele potrzebnych produktów, takich jak np. osłona pni przed zającami. Jeśli już zakupimy odpowiednią, wtedy otaczamy nią pień a także nasadą, wykorzystując do tego celu sznurek. Dokonując zakupu w sklepie, nie musimy stosować dodatkowym wzmocnień.

Nie możemy również zapominać o drzewkach owocowych, na które temperatura może wpływać wyjątkowo destrukcyjnie, więc należy zadbać odpowiednio o pomieszczenia, w których umieściliśmy nasze zbiory owoców, a koniecznie trzeba sprzątać te, które są nadgniłe, pod żadnym pozorem nie można ich jeść. Niedługo powinniśmy się zainteresować przycięciem drzewek i krzewów, więc żeby zima nas nie zaskoczyła w tym roku, można już w tym momencie sprawdzić, czy nasze narzędzia są do tego przygotowane, czy możne trzeba wybrać się na zakupy.

Na początku stycznia należy właściwie zaopiekować się zwłaszcza pędami jednorocznymi, które są wykorzystywane do zrazów do szczepienia wiosennego. Jeśli nastaną cieplejsze dni, wtedy warto zdecydować się na cięcie pędów, które następnie można umieścić w piwnicy, gdzie przeczekają do wiosny.

Pozdrawiamy, Gardenflora.pl