Gdy zimą ogród traci kolory, przestaje wyglądać interesująco. Zimowe miesiące jawią się jako smutne i pozbawione życia. W istocie jest inaczej, warto zaplanować ogród tak, by w żadnym momencie roku nie wyglądał na martwy.

Rośliny zimozielone to takie gatunki drzew i krzewów, które nie tracą na zimę liści. Charakteryzują się obniżoną odpornością na warunki atmosferyczne, preferują stanowiska ciepłe i możliwie osłonięte od wiatru. Warto zapewniać im dodatkową ochronę przed mrozem. Wśród roślin zimozielonych poza iglakami możemy znaleźć wiele gatunków liściastych.

Bukszpan wiecznie zielony - wykorzystywany do formowanych żywopłotów, obwódek i rzeźb, krzew silnie zadarniający, dorastający nawet do 3 m wysokości.

Ligustr pospolity – krzew dorastający do 3-5 m wysokości. Najpopularniejszy krzew do formowania żywopłotów, wspaniale znosi przycinanie. Jest to roślina odporna na suszę i mróz, doskonale czuje się na stanowiska`1`ch słonecznych, a także półcienistych.

Różanecznik (in. rododendron) – krzew o wielu odmianach, wśród których wyróżnia się bardzo odporne na niskie temperatury. Charakteryzuje się ciemnozielonymi, skórzastymi liśćmi. Wiosną różanecznik pięknie kwitnie, dając obfite różnobarwne kwiaty.

W celu dobrania odpowiednich gatunków dla stanowisk jakimi dysponujemy w naszym ogrodzie, warto odwiedzić hurtownię ogrodniczą. Ogród zyska na tym ciekawy wygląd przez cały rok.

Pozdrawiamy, Gardenflora.pl