Plandeki okryciowe są również nazywane foliami lub płachtami do okrywania to idealne rozwiązanie do ochrony różnych przedmiotów, lub konstrukcji przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi. Plandeki najczęściej stosowane są do okrywania np. siana, drewna, sprzętu budowlanego i ogrodniczego, konstrukcji budowlanych, rowerów, motocykli, mebli ogrodowych, piaskownic itp.

Plandeką z powodzeniem możesz zabezpieczyć basen ogrodowy przed zanieczyszczeniami takimi jak owady czy spadające liście ale również możesz zabezpieczyć go przed małymi dziećmi.

Plandeki chronią okrywane przedmioty przede wszystkim przed wilgocią, deszczem, śniegiem, wiatrem i słońcem.

Często można również spotkać zastosowanie plandek okryciowych w budownictwie, służy wtedy ona między innymi do ochrony przed kurzem, brudem lub wiatrem.

plandeka okryciowa folia w budownictwieŁatwość użycia plandeki okryciowej

Plandeki dzięki temu że posiadają stalowe oczka w odległości około 1m na całym swoim obwodzie ich montaż jest dziecinnie prosty. Do montażu szczególnie polecane są gumowe linki z haczykami tak zwane ekpandory.
linka gumowa do plandek

 

Grubość plandeki okryciowej

Plandeki okryciowe występują w różnych gramaturach od 60g/m² do 260g/m², przy wyborze gramatury plandeki trzeba zawsze wziąć pod uwagę co chcemy zabezpieczyć, jeśli mamy do czynienia z bardzo ostrymi krawędziami należy zaopatrzyć się w grubszy materiał.

Plandeki o niskiej gramaturze stosowane są do okrywania mebli ogrodowych, rowerów, piaskownic czy też basenów, wszędzie tam gdzie nie mamy ostrych krawędzi.

Plandeki najgrubsze najczęściej stosowane są w budownictwie gdzie trwałość na uszkodzenia mechaniczne jest bardzo ważna.

Plandeki okryciowe białe 90g/m²
plandeka okryciowa biała 

Plandeki okryciowe niebieskie 60g/m²
Plandeka okryciowa niebieska 

Plandeki okryciowe zielone 120g/m²

 plandeka okryciowa zielona

Plandeki okryciowe srebrne 150g/m²
plandeka okryciowa

Plandeki okryciowe srebrne 160g/m²
plandeka okryciowa

Plandeki okryciowe srebrno - brązowe 210g/m²

plandeka okryciowa

Plandeki okryciowe srebrno - czarne 260g/m²

plandeka okryciowa