Jeszcze niedawno wylegiwaliśmy się na wczasach w otoczeniu promieni słonecznych, a teraz witamy już październik, czyli okres przejściowy między jesienią w wczesnym etapem zimowym, który może być groźnym wrogiem naszego ogrodu. Dlatego potrzeba odpowiednich środków ochrony roślin, aby na wiosnę nie poświęcać zbyt wiele czasu na odbudowę zniszczonego zielonego zakątka.

Na razie jeszcze o tym nie myślmy i miejmy na uwadze, że październik potrafi być piękny, będąc czasem kwitnienia wielu roślin ozdobnych, o których istnieniu może nawet nie zdawaliśmy sobie sprawy. To właśnie teraz następuje czas intensywnego przebarwienia liści krzewów i drzew.

Nie zapowiada się, że bardzo zimny miesiąc, więc jeszcze możemy się cieszyć wieloma kolorowymi elementami. Ciekawy efekt daje niewątpliwie winobluszcz, które zmienia barwy w sposób wyjątkowy. Robi wrażenie!

W październiku kwitnie tyle roślin, że nie uda nam się wymienić wszystkich. Wspomnimy o tych najważniejszych, a jest czym się zachwycać. Interesująco wyglądają przede wszystkim nasturcje (na zdjęciu), wrzosy, róże hortensje bukietowe czy dalie. Nie można także zapomnieć o rozchodnikach okazałych oraz astrach chińskich. Czasem trudno się zdecydować, mamy spory dylemat, jeśli sprawdzimy w Internecie, jak wyglądają te wszystkie piękne rośliny.

Październik to też dobry czas dla ptaków, gdyż pojawiają się takie okazy jak np. ognik szkarłatne, który daje pomarańczowe owoce. Oczywiście nie wypada pominąć po raz kolejny grusz, śliw czy jabłek. Zbieramy owoce ich późnych odmian. Poza tym, możemy zbierać melony, sałatę, marchew, rzodkiewkę oraz pyszne cukinie. Jeśli chodzi o pomidory, to je zrywamy , zanim pojawią się przymrozki. Jeśli natrafimy na niedojrzałe owoce, to znajdźmy duże skrzynki, aby tam mogły w spokoju dojrzewać, zapewniając im temperaturę ok. 10 stopni Celsjusza. Smacznego!

Pozdrawiamy, Gardenflora.pl