Zima nie nadchodzi, więc można powoli wziąć się za przygotowywanie naszego ogrodu do nowego sezonu. Jakie prace musimy wykonać w zbliżającym się wielkimi krokami miesiącu?

Ostatnio zajmowaliśmy szerzej warzywami, owocami, drzewkami, więc tym razem zmienimy swój obiekt zainteresowania i pomyślimy o innych elementach naszego ogrodu. Jednym z nich jest oczko wodne, w przypadku którego nie możemy dopuścić, aby zamarzło lustro wody, choć przy obecnych temperaturach może nie będzie aż tak problematycznie, jak to bywało podczas mroźniejszych zim. Jeżeli jednak to nastąpi, wtedy konieczne jest odpompowywanie wody. Jest to konieczne, aby pod lodem powstała poduszka powietrzna. Jeśli chodzi natomiast o trawnik, to należy zakupić specjalne nawozy do trawy, a w tym przypadku można to zrobić za pomocą ziemi kompostowej, która w swoim składzie posiada fosfor oraz potas.

Naszej szczególnej opieki wymagają obecnie także zimozielone rośliny, które rosną w pojemnikach, pozostawione przez nas na zewnątrz. Należy je podlewać, żeby uniknąć pojawienia się suszy fizjologicznej. Gdyby jednak było bardzo zimno, a na niebie nie byłoby żadnej chmury, warto wykorzystać cieniówkę do ochrony roślin.

Jeśli mamy rośliny pokojowe, to nie należy przesadzać z podlewaniem, jedynie trzeba pamiętać, aby nie dopuścić do przesuszania bryły korzeniowej, ale też z drugiej strony nie można jej zalać. Więcej na temat prac, które musimy wykonać w lutym, napiszemy w kolejnych artykułach, do lektury których już dzisiaj zapraszamy.

Pozdrawiamy, Gardenflora.pl.