Skoro już wyrosła nam piękna i zielona trawa, możemy zajadać się smacznymi warzywami i owocami, to teraz czas skorzystać z uroków lata i posiedzieć nieco dłużej w ogrodzie. Najlepszy sposób na spędzenie wolnego czasu, to rozmowy ze znajomymi przy grillu. Teraz powstaje problem, jaki grill zakupić, aby był wydajny, pasował pod względem stylistycznym do otoczenia, a potrawy na nim smażone, zachwycały wszystkich naszych gości. W hurtowniach ogrodniczych i marketach wybór jest ogromny, więc sprawa nie jest taka banalna, jakby to się mogło wydawać. W tej kwestii wiele zależy od tego, jak często korzystamy z tego typu przygotowania jedzenia, czy jesteśmy miłośnikami grillowanych przekąsek.

Jeśli wybierzemy przenośny grill na kółkach, wtedy mamy duże pole manewru, jeśli chodzi o jego ustawienie, szybkie schowanie, jeśli warunki pogodowe się popsują. Ponadto, takie grille są wytrzymałe, wykonane ze stali nierdzewnej. Widoczny na zdjęciu model posiada dodatkowo regulowany 3-stopniowy ruszt i w bardzo prosty sposób można go złożyć. Na rynku znajdziecie także tzw. grille amerykańskie, które posiadają pokrywę na zawiasach, a także kółka, aby można było się szybko przemieszczać. Nie można także zapomnieć o przydatnej – wielu sytuacjach – półki między nogami.

Najczęściej przenośne modele są na węgiel, a w takiej sytuacji pokrywa jest niezbędna, jeśli zależy nam na czasie. Ponadto, chroni ona nasze potrawy przed wysuszeniem oraz dzięki niej węgiel nie zapala się otwartym płomieniem, więc jedzenie jest zdecydowanie zdrowsze. W niektórych modelach załączony jest specjalny popielnik, umożliwiający czyszczenie grilla już podczas pracy. Pomocne, kiedy preferujemy dobrze wysmażone mięso. Poza tym, grille węglowe działają zupełnie niezależnie od różnych, sieciowych źródeł energii. Potrzeba tylko zakupić węgiel, podpałkę i… sezon grillowy czas zacząć.

Pozdrawiamy, Gardenflora.pl