Obecna zima nie rozpieszcza nas śniegiem, ale niebezpieczny dla naszego ogrodu może być mróz. Z tego powodu trzeba koniecznie zadbać o skuteczne osłonięcie drzew. Przede wszystkim jednak to doskonały moment, aby powoli zacząć siać pietruszkę, rzodkiewkę, szpinak czy marchew. Konieczna jest wyprawa do sklepu, aby nabyć nawozy, nasiona czy środki ochrony roślin.

Jeśli natomiast chodzi o rabaty, to należy zadbać, aby byłe przykryte stroiszem, a dodatkowo można dodać trochę gałęzi, co jeszcze bardziej wzmocni rośliny, nie będą tak wrażliwe na zmiany temperatur, czy wiosenne słońce, które bywa często ostre. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy nie zdarzy się okres mroźnych dni jeszcze w lutym (mimo że styczeń jest bardzo łagodny), dlatego trzeba zabezpieczyć nasz ogród, aby nie uległy przemarzeniu.

Teraz przenosimy się do sadu, w których zaczynamy nieco przycinać jabłonie czy porzeczki. Trzeba właściwie zabezpieczyć sporych rozmiarów rany specjalnymi preparatami. Dzięki innym specyfikom, odstraszającym, zające czy sarny nie zdecydują się obgryzać korę. Należy spryskać tymi repelentami gałęzie i młode pnie, które są nisko położone. Ciekawym rozwiązaniem jest również w takim przypadku powieszenie na gałęziach kłębków psiej sierści. Warto również kontrolować na bieżąco, jak mają się nasiona, które własnoręcznie zebraliśmy, ale również te, które zakupiliśmy rok temu. Bibuły z nasionami należy zwilżyć, a także ustawić w ciepłym miejscu oraz osłonić za pomocą folii.

Pozdrawiamy, Gardenflora.pl