Rozpoczął się marzec, nieśmiało zaświeciło słońce, więc pasjonaci ogrodnictwa zaczynają się wybudzać z zimowego snu. Pewnie zaczynacie się zastanawiać, jaki moment jest dobry na zasianie trawy ogrodowej i na jaką ostatecznie się zdecydować. Wiosna to właściwy moment, aby to zrobić, choć inna szkoła podpowiada, że lepszym okresem jest wczesna jesień. Nam wydaje się, że wiosna to odpowiednia pora, bowiem nie jest jeszcze tak sucho jak latem, więc warunki są odpowiednie dla porostu wszelkiej maści roślinności.

Jeśli zastanawiamy się nad konkretnym gatunkiem, wiele zależy od warunków jakie mamy do dyspozycji, choć pogoda ma również duże znaczenie. Jeśli spodziewamy się dość dużych temperatur, wtedy odpowiednia będzie trawa Sahara, którą stosuje się także w przypadku, kiedy nie mamy możliwości częstego podlewania lub mamy do czynienia z ogromnymi przestrzeniami. Jest to rozwiązanie korzystne pod względem ekonomicznym, bowiem Sahara nie wymaga zbyt często zraszania, więc oszczędzamy nie tylko czas, ale również pieniądze.

Przejęliśmy w spadku zdewastowany trawnik i chcemy go odnowić, wtedy polecamy skorzystać z usług renowacyjnej trawy, gdyż wyróżnia się ona najszybciej kiełkującą mieszanką. Dzięki jej właściwościom o wiele szybciej pojawia się gęsta darń, a nasz trawnik zaczyna przybierać odpowiednich kolorów i kształtów. Ten typ mieszanki stosowany jest bardzo często na boiskach sportowych, bowiem wymagają ona mocnej trawy, odpornej na wszelkie wślizgi, strzały, upadki.

Oczywiście częściej wybierana jest trawa stricte sportowa, którą wykorzystuje się przede wszystkim do miejsc, które są mocno zużyte. Nie jest wrażliwa na wszelkiego rodzaju deptanie oraz gorsze warunki atmosferyczne.

Pozdrawiamy, Gardenflora.pl