Mimo zbliżającej się wielkimi krokami zimy, dalej możemy cieszyć się sporą liczną słonecznych dni, które przypominają nam o zakończonym lecie. Październik to jednak bardzo aktywny czas, w ogrodzie, kiedy sadzimy, planujemy, porządkujemy grządki, użyźniamy glebę, ale przede wszystkim budujemy fundamenty pod zbliżające się przymrozki. Z drugiej jednak strony dzień jest już coraz krótszy, słońce zachodzi nawet po godz. 17:00, więc po pracy nie mamy zbyt dużo czasu, żeby na poważnie zająć się przygotowaniem ogrodu, pozostaje weekend.

Pod koniec października czekają nas słoty jesiennie, nierzadko w zestawie z opadami śniegu i pięknymi liśćmi w różnobarwnych kolorach. Typowa polska złota jesień, która zostanie przykryta lekkim białym puchem, ale nie możemy zapominać, że w tym miesiącu również sadzimy drzewka owoce i krzewy, więc koniecznie musimy odwiedzić hurtownię ogrodniczą, czy poszukać internetowego sklepu ogrodniczego, żeby zrobić porządne, jesienne zakupy, aby nasz ogród wyglądał cudownie, także po stopnieniu śniegu.

Drzewka można sadzić w pojemnikach, dzięki temu łatwiej się przyjmą. Poza tym, jeśli chodzi o trawnik, to musimy pozbyć się wszystkich liści z murawy, co pozwoli zapobiec gniciu na powierzchni trawy. To właśnie w październiku powinniśmy przeprowadzić ostatnie koszenie przed zimą. Sadzimy także rośliny cebulowe, to idealny moment na takie zabiegi, podobnie jak sadzenie drzewa parkowych czy roślin iglastych. Niektóre czynności kontynuujemy z września, a mamy na myśli przede wszystkim wybieranie resztek roślinnych z ogrodu, a także przekopywanie gleby pod nasadzenia, które czekają nas na wiosnę. Odpowiednie przygotowanie to podstawa, żeby później niemile się nie rozczarować. Powinniśmy w tym czasie również usunąć wszystkie opadłe liście.

Pozdrawiamy, Gardenflora.pl