Masz problemy z chwastami? Szukasz idealnego sposoby, żeby podjąć równą walkę? Skorzystaj z agrotkanin, które bardzo często stosowane są jako maty przeciwchwastowe, a to wszystko dzięki specjalnym właściwościom, dzięki którym chwasty zostają tłumione bardzo szybko. Jeśli do tego celu wykorzystamy agrotkaniny, wtedy nie będzie już konieczne używanie herbicydów.

Mamy do wyboru kilka kolorów agrotkanin, w zależności od kolorystyki naszego ogrodu, aby nie tylko były skuteczne w działaniu, ale również pod względem estetycznym mają się dobrze prezentować. Dodatkowo wyposażone są w pasy albo kratę, co pozwala planować uprawy. Agrotkaniny mają wiele zastosowań. Z ich usług (tłumienia chwastów) korzysta się w szkółkarstwie, ogrodnictwie czy sadownictwie oraz rolnictwie. Pomagają prawidłowo rozwijać się roślinom, które ponadto nie są tak bardzo narażone na choroby. Jeśli chwasty nie będą już nam przeszkadzać, możemy spokojnie zająć się pielęgnacją wysadzonych roślin.

Maty szkółkarskie są bardzo uniwersalne, ponieważ poza wspomnianymi funkcjami, chronią również glebę przed nadmierną utratą wilgoci. Nie przeszkadza to jednak w przepuszczaniu wody, co nie jest możliwe w przypadku używania czarnej folii. Jeśli mamy zimniejszy okres, wtedy agrotkaniny także są na wagę złota, gdyż przyczyniają się one do podgrzewania gleby, co skutkuje rozwojem systemu korzeniowego. Absolutnie nie powinniśmy się martwić, że nastąpi gnicie, jeśli mata będzie miała kontakt z wodą.

Pozdrawiamy, Gardenflora.pl