• Impregnat Do Drewna Owadobójczy i Grzybobójczy Fobos NW Zielony 5l Luvena

Symbol: LUBF NWZ5
Brak towaru
188.17
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w 24 godziny
Cena przesyłki 13.8
Odbiór Osobisty 0
Paczkomaty In Post 24/7 13.8
ORLEN Paczka 15.5
Kurier DPD 23.99
Kurier DPD Pobranie 26.99
Zatowarowanie: 0 szt.
Waga 5.14 kg
EAN 5907467100777
Zostaw telefon

FOBOS NW chroni drewno przed:

image          image

Niewymywalny impregnat do zabezpieczania drewna przed grzybami i owadami

Charakterystyka

FOBOS® NW to wysokiej jakości, płynny impregnat do drewna, który nie ulega wymyciu. Produkt przeznaczony jest do zastosowania na powierzchniach drewnianych materiałów konstrukcyjnych oraz tarcicy budowalnej. Substancja zabezpiecza powierzchnię przed szkodliwym wpływem grzybów domowych, a także owadów.

Trwale wiąże się z drewnem, przez co może być stosowany również na zewnątrz do ochrony elementów narażonych na oddziaływanie czynników atmosferycznych. Substancja skutecznie uodparnia surowiec na atak szkodliwych czynników, zabezpieczając przed rozkładem biologicznym oraz larwami owadów. Nie powoduje korozji stalowych elementów łączących.

Zawartość substancji biologicznie czynnych:

  • N - (3-aminopropylo) -N-dodecylopropano -1,3 - diamina [zaw. 4,9% wag.]
  • 1-[[2-(2,4-dichlorophenylo) -4-propylo-1,3-dioksolan-2-ylo]- metylo] -1H-1,2,4-triazol/propikonazol [zaw. 2,0% wag.]
  • [2-(4-fenoksyfenoksy) etylo] węglan etylu/ fenoksykarb [zaw. 0,2% wag.]

Zastosowanie

Preparat FOBOS® NW jest wykorzystywany do zabezpieczenia drewna konstrukcyjnego, użytkowanego na zewnątrz oraz wewnątrz obiektów. Substancja może być stosowana także do wykorzystania przy ochronie elementów wolnostojących (np. huśtawki, pergole, płotki, itp.). Środek to najlepszy impregnat do drewna, do zastosowania jako grunt pod środki dekoracyjne (lakiery, farby).

Drewno zabezpieczone z wykorzystaniem specjalistycznego środka ochronnego jakim jest FOBOS® NW można uodparniać ponadto na działanie ognia do klasy niezapalności poprzez uzupełniającą impregnację FOBOS® M-1.

Przygotowanie roztworu i drewna

WYKONANIE IMPREGNACJI

Zabezpieczając tarcicę budowlaną FOBOSEM® NW należy stosować 5% roztwór wodny. Można to osiągnąć poprzez rozpuszczenie w 19 litrach wody 1 litra produktu. Najlepszym sposobem impregnacji ochronnej jest zastosowanie metody kąpieli. Opiera się na kompletnym zanurzeniu wszystkich elementów na czas nie krótszy niż 30 minut.

Innym sposobem zabezpieczenia jest pokrycie powierzchni drewna pędzlem w procesie smarowania bądź natrysku. Należy przy tym zachować odstęp nie krótszy niż 4 godziny między nanoszeniem kolejnych warstw. W tym przypadku konieczne jest zastosowanie roztworu 10-procentowego (należy rozcieńczyć 1 litr koncentratu w 9 litrach wody).

Dla określenia ostatecznej ilości impregnatu ochronnego do drewna należy obliczyć powierzchnię roboczą w m2 oraz zastosować się do norm zużycia preparatu.

Pokryte powierzchnie należy zabezpieczyć przed opadami przez kolejne 48 godzin. Po upływie tego czasu elementy nadają się do ponownego użytku. FOBOS® NW występuje w wersji bezbarwnej i zielonej. W wyniku promieniowania słonecznego drewno może utracić kolor (uzyskiwany dzięki barwnikom kontrolnym). Barwienie surowca w trakcie impregnacji ułatwia kontrolę procesu impregnacji. Do czyszczenia sprzętu służącego do wykonywania zabiegu należy używać wody.

image

Norma użycia preparatu

Zalecane zużycie:

Dla drewna wewnątrz obiektów – 1 litr koncentratu na 33 m2 powierzchni drewna.

Dla drewna na zewnątrz obiektów – 1 litr koncentratu na 25 m2 powierzchni drewna.

Opakowanie 5 litrów pozwala na skuteczne zabezpieczenie do 165 m2 drewna.

Zapotrzebowanie na środki tego rodzaju należy zawsze określić po wcześniejszym przeliczeniu kubatury drewna wyrażonej w m3 na powierzchnię wyrażoną w m2 (tabelę ze współczynnikami przeliczeniowymi można znaleźć na stronie www.dobreimregnaty.pl). Umożliwia to dostosowanie ilości środka do powierzchni roboczej, a także pozwala na oszczędności.

Trwałość zabezpieczenia

Substancja FOBOS® NW głęboko wnika i utrwala się w drewnie do stopnia niewymywalności.

Trwałość zabezpieczenia FOBOSEM® NW jest równa okresowi użytkowania drewna przy spełnianiu wymagań producenta. Uszkodzenie zabezpieczonej nawierzchni powoduje konieczność uzupełnienia impregnacji.

Certyfikaty

(kliknij aby otworzyć certyfikat)

image
image
Karta charakterystyki

Pozwolenie na obrót produktem

biobójczym


Marka: Fobos
Rodzaj: NW
Przeznaczenie: Impregnat do drewna konstrukcyjnego oraz tarcicy budowlanej
Chroni drewno przed:
Grzybem i owadami
Kolor:
Zielony
Wydajności: - Do wewnątrz - 1 L na 25 m2 powierzchni drewna
- Do wewnątrz - 1 L na 33 m2 powierzchni drewna
Opakowanie:
5 L
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia