• Kategorie
  • Szukaj
  • Standard 40g

Czarna agrowłóknina wysokiej jakości. Wysoka jakość w dobrej cenie.
Dostępność Mało
Waga 0.16 kg.
746.49
746.49

Agrowłóknina - jak ją wykorzystać w swoim ogrodzie?

Nowe technologie docierają do każdej dziedziny naszego życia. Warto także korzystać z ułatwień specjalnie stworzonych dla naszego ogrodu.Agrowłóknina jest materiałem na bazie włókna polipropylenowego. Wykorzystywany jest celem ochronny roślin, wspomaga wzrost i przede wszystkim ułatwia utrzymanie porządku na grządkach.

Korzyści agrowłókniny w przydomowym ogrodzie.

Dużą zaletą czarnej agrowłókniny jest ochrona roślin przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Wiadomo, że słońce jest niezbędne do odpowiedniego wzrostu roślin. Jednak promieniowanie UV potrafi zniszczyć rośliny, wpływając także źle na plony. Dodatkową korzyścią jest zahamowanie rozrostu chwastów.Agrowłóknina jest skutecznym, oszczędzającym czas i pieniądze rozwiązaniem na ten problem, z którym mierzy się każdy kto prowadzi ogród. Warto też dodać, że położenie czarnej włókniny chroni przed szkodnikami i chorobami.

Grubość agrowłókniny

Wybierając agrowłókninę należy brać pod uwagę jej grubość. W naszym sklepie GardenFlora mamy szeroki wybór. Grubość standardowa 40 - 50 g jest uniwersalna i można ją stosować na tereni9e całego ogrodu. Agrowłókniny o grubości 80 - 100 g są bardzo trwałe i wytrzymałe na różne warunki pogodowe. Najgrubszą agrowłókinę 150 g możemy stosować także pod ścieżki czy skalniaki.

Co jest jeszcze potrzebne?

Położenieagrowłókniny nie jest trudne. Po dobraniu odpowiedniej grubości i ilości włókniny, wystarczy dokupić odpowiednie szpilki i kotwice mocujące, dzięki którym agrowłóknina nie będzie się przesuwać i rozwarstwiać. Odpowiedni montaż jest gwarancją lepszej ochrony roślin ozdobnych i upraw.