• Previcur Energy 840SL 100ml Bayer /10/ G

Symbol: BA PE100
Brak towaru
39.00
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 48h
Cena dostawy 8.9
Odbiór Osobisty 0
Poczta Polska - Odbiór w punkcie 8.9
Poczta Polska 9.9
Poczta Polska Pobranie - Odbiór w punkcie 12
Paczkomaty InPost 12.7
Kurier 12.9
Poczta Polska Pobranie 13
Kurier Pobranie 18
Waga 0.15 kg
EAN 5908229363966
Zostaw telefon
Previcur Energy 840SL 100ml - FUNGICYD
Jest to środek o działaniu układowym do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie roślin ozdobnych i warzywnych przed kompleksem grzybówglebowych (Phytophthora i Pythium). Środek stosuje się doglebowo poprzez odkażanie podłoża i podlewanie roślin. Preparat stanowi kombinację dwóch wzajemnie uzupełniających się substancji. Po zastosowaniu jest szybko wchłaniany przez rośliny, następnie w nich transportowany do wszystkich organów. Środek chroni części nadziemne i korzenie. Preparat powoduje tzw. "efekt zielony", czyli stymuluje rośliny do wzrostu. System korzeniowy jest dobrze rozrośnięty i zdrowy. Dzięki temu substancje pokarmowe i woda są lepiej przyswajane, a całe rośliny większe, żywotniejsze i odporniejsze na czynniki stresowe. Jedną z groźniejszych chorób roślin ozdobnych jest fytoftoroza. Podlewanie roślin Previcurem bezpośrednio po posadzeniu zapewnia ochronę przez okres kilku tygodni. Środek można stosować do odkażania ziemi torfowej oraz innych substratów stosowanych w uprawie roślin.
ZWALCZANIE
Przy podlewaniu:
0,2% (200 ml środka w 100 litrach wody). Zalecana ilość cieczy użytkowej: 2-4 litrów na 1 m2 podłoża. Ilość cieczy użytkowej dostosować do wielkości roślin. W przypadku zagrożenia stosować bezpośrednio po sadzeniu roślin na miejsce stałe.
Przy odkażaniu podłoża:
250 ml środka + 20 l wody na 1000 litrów podłoża.
Okres karencji: od zastosowania środka do zbioru roślin przznaczonych do konsumpcji 3 dni.
Zawartość substancji czynnej:
propamokarb w postaci komleksu z HCL - 530 g fosetyl glinowy - 310 g w 1 litrze środka.
Opakowania:  15 ml, 100 ml.
UWAGI!
Zabrania się stosowania środka w strefie bezpośredniej ochrony ujęć wody oraz na terenie uzdrowisk, otulin parków narodowych i rezerwatów.Nie zanieczyszczać wód środkiem ochrony roślin lub jego opakowaniem.Środek przeznaczony do sprzedaży amatorskiej.
Zgodnie z podstawą prawna: art. 25 ust. 3 pkt. 5 Ustawy o środkach ochrony roślin z 8 marca 2013 roku (Dz. U. z 2013, poz. 455),informujemy że nabycie środków ochrony roślin możliwe jest  tylko przez: -  przez osoby pełnoletnie oraz-  posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin dla użytkowników profesjonalnych.
 
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie