• Nawóz Barenbrug WONDERLAWN SUPER całoroczny 100kg

Symbol: BARW WI100

Nawóz Wonderlawn Super - całoroczny do warzyw, drzew, krzewów i róż.

Rodzaj nawozu
Otoczkowany
389.15
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Opinie
Wysyłka w 2 dni robocze + czas doręczenia przez przewoźnika
Cena przesyłki 84.99
Odbiór Osobisty 0
Kurier DPD 79.99
Kurier DPD Pobranie 84.99
Wysyłka Paletowa 170
Wysyłka Paletowa Pobranie 180
Zatowarowanie: Brak towaru
Waga 100 kg
EAN 5904181968607

Zamówienie telefoniczne: +48 888 817 817

image

image

image

Charakterystyka

Nawóz Wonderlawn Super jest produktem nowej generacji, łączącym w sobie dwa rozwiązania nawozowe, organiczne i mineralne. Posiada zalety, które wynikają z połączenia tych dwóch produktów. Z jednej strony Wonderlawn Super posiada cechy, których brakuje typowym nawozom mineralnym. Dysponuje on bowiem, związkami organicznymi, które wzbogacają warstwę próchniczą gleby. Zawarte w nim substancje humusowe, poprawiają żyzność gleby poprzez budowę struktury fizycznej i aktywność mikrobiologiczną. Pobudzają więc aktywność mikroorganizmów biorących udział w użyźnianiu gleby, czego nie powodują nawozy mineralne. 

Z drugiej strony, Wonderlawn Super posiada cechy niedostępne dla nawozów organicznych. Pamiętamy przecież, że ich głównym minusem jest dość wolne uwalnianie składników pokarmowych, przez co oczekiwany efekt nawożenia nie jest zbyt szybko widoczny. 
Wonderlawn Super rozwiązuje ten problem dzięki zawartości nawozów mineralnych, które dużo szybciej są przyswajane przez rośliny, a co za tym idzie, efekt nawożenia jest dużo szybszy.

Zrównoważony skład nawozu powoduje, że jest on produktem, który można stosować cały rok, nie przejmując się czy posiadamy nawóz odpowiedni do danej pory roku. Wonderlawn Super działa od wczesnej wiosny do późnej jesieni, Drobna wielkość granulatu zapewnia jednolite i jednorodne rozprowadzanie nawozu (rzadko spotykane w innych nawozach org.). 

Skład

  • NPK (mgS) 14-5-8
  • Niski poziom chloru
  • 14% N ogółem
  • 5% P2O5 ogółem
  • 8% K2O rozpuszczalne w wodzie

Rośliny

Dawka

Stosowanie

Trawnik:

Wiosna i jesień

30 – 40g/m2

Wiosna - jesień

Rośliny zielone, drzewa i krzewy:

Żywopłoty i krzewy

50 70 g/roślinę

Wiosna - jesień

Drzewa ozdobne i owocowe

80 – 150 g/roślinę

Wiosna - jesień

Róże

50 – 60 g/m2

Wiosna - lato

Rośliny jednoroczne

40 – 50 g/m2

Wiosna - lato

Warzywa

60 – 80 g/m2

2 dawki


 


 

image

image

Royal Barenbrug Group jest globalnie działającą firmą nasienną, zarządzaną w Holandii. Do dzisiejszego dnia Barenbrug Group jest niezależną firmą rodzinną. Przeszło 100-letnie doświadczenie oraz międzynarodowe uznanie jest oparte na takich wartościach jak Innowacja, Jakość, Marketing i Partnerstwo. Barenbrug specjalizuje się w hodowli i produkcji nasion traw oraz dystrybucji traw pastewnych i gazonowych na całym świecie. Wartość sprzedaży w roku ubiegłym o wartości 160 milionów euro - czyni Barenbrug jedną z największych światowych firm w branży. Grupa Barenbrug posiada 20 filii w 12 krajach na pięciu kontynentach. Badania i hodowla prowadzone we wszystkich strefach klimatycznych na świecie wraz z ciągłymi badaniami naukowymi dają w rezultacie wysokiej jakości produkty. Specjalistyczna wiedza pomaga oferować coraz doskonalsze produkty. Marka Barenbrug oznacza najwyższą jakość. 

Nasz misja

Misją Barenbrug jest prowadzenie międzynarodowej firmy nasiennej, specjalizującej się w uprawach traw pastewnych i traw gazonowych. Firma skupia się na badaniach i rozwoju, gwarantujących ciągłą innowację i wysokiej jakości grupę produktów i usług.

image

Osiągnięcia

Do obsiania stadionów piłkarskich w Polsce i na Ukrainie Barenbrug wykorzystał kilka mieszanek nasion. Słynna mieszanka SOS, która uratowała murawy w trakcie Mistrzostw Świata w 2010 roku w RPA, została także użyta w trakcie Euro 2012. Na innych obiektach Barenbrug zastosował mieszankę Speedy Green. W tym roku zdecydowano się również sięgnąć po rewolucyjną technologię RPR, którą wykorzystano w decydującym meczu angielskiej Premier League, a obecnie można ją spotkać również na stadionach PGE w Gdańsku czy Polonii Warszawa. Ta innowacyjna mieszanka zdobyła uznanie wśród zarządzających obiektami sportowymi na całym świecie i cieszy się popularnością wielu zawodowych klubów piłkarskich.

Nasiona Barenbrug zostały również użyte na boiskach treningowych w centrach przygotowawczych większości drużyn zakwaterowanych na terenie Polski. W Krakowie na murawach powstałych z nasion Barenbrug trenowały zespoły Holandii, Włoch i Anglii. Reprezentacja Włoch trenowała na boisku, należącym do Cracovii. Drużyna Anglii miała okazję ćwiczyć na przebudowanym stadionie Hutnika Kraków.

Produkty

Trawy są roślinami uniwersalnymi i łatwo adaptującymi się w różnych warunkach klimatycznych i glebowych. Występuje ich ponad 8000 gatunków. Barenbrug starannie selekcjonuje tylko niewielką ich ilość, z których po skrzyżowaniu uzyskuje odmiany hodowlane poszczególnych gatunków. Odmiany te spełniają wysokie oczekiwania naszych klientów, bowiem doskonale przystosowują się do określonych warunków siedliskowych, a także pogodowych w każdej strefie klimatycznej. Jest to ogromne wyzwanie, któremu udaje się sprostać.

Jakość

Jakość to podstawa powodzenia każdej działalności. Barenbrug specjalizuje się w hodowli i selekcji roślin. Hodowcy z mistrzostwem, kreatywnością i cierpliwością nieustannie ulepszają istniejący materiał genetyczny. Z hodowlą roślin ściśle powiązane jest nasiennictwo. Firma Barenbrug prowadzi reprodukcję własnych odmian w różnych rejonach świata o najlepszych warunkach siedliskowych. Dzięki trosce o jakość na każdym etapie powstawania odmian i produkcji nasion Barenbrug stał się potentatem w zakresie traw.

image

Produkcja

Nasiona wykorzystywane do mieszanek pochodzą od najlepszych, zarówno polskich, jak i zagranicznych producentów. Nowoczesne maszyny sortujące i czyszczące eliminują obce nasiona i wszelkie zanieczyszczenia, gwarantując znakomitą czystość materiału siewnego.

image

Ocena jakościowa

Barenbrug dysponuję laboratorium badawczym. Przeprowadza w nim ocenę wartości użytkowej materiału siewnego. Obejmuje ona: - badanie zawartości wody w nasionach, - sprawdzanie zdolności kiełkowania nasion, - kontrole fitosanitarne partii nasion, - określanie czystości nasion.

Mieszanki

Z nasion poszczególnych odmian przygotowuje się mieszanki, których odpowiedni skład ustalają eksperci firmy Barenbrug, na podstawie badań przeprowadzonych w Ośrodkach Doradztwa Rolniczego i wieloletniej praktyki. Nasiona w odpowiednich proporcjach przenoszone są do mieszalników. Mieszanie komponentów trwa od 5 do 10 minut.

image

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia